Tipy na výlet v okolí resortu Štilec

Resort – restaurace Štilec se nachází v překrásném prostředí jižních Čech, v blízkosti mnoha kulturních památek a zajímavostí, které přímo vybízejí k Vaší návštěvě. Okolí Štilce určitě potěší milovníky přírody – je totiž ideálním prostředím jak pro pěší výletníky, tak pro cyklisty. Ze široké nabídky turistických tras si vyberou zdatnější turisté i rodiny s dětmi. Na své si ale přijdou i rybáři a houbaři.

  • horská kola si můžete půjčit na recepci penzionu
  • zajistíme Vám i zapůjčení lodí a raftů pro sjezd Vltavy
  • využijte i možnost vyjížďky na koních v Jezdeckém klubu Slupenec (1,5 km od Českého Krumlova)

Výletní místa

Český Krumlov (10 km)

Český Krumlov (10 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Středověké město, jehož jedinečně zachovalá historická část je chráněnou urbanistickou památkou UNESCO, nabízí kromě nezapomenutelných pitoreskních uliček s nesčetnými kavárnami a hospůdkami také prohlídky slavného krumlovského zámku – po Pražském Hradě druhého největšího v Čechách – s překrásnou zámeckou zahradou (a originální rytířskou hospodou). Navštívit lze i zdejší otáčivé hlediště (v provozu od června do září), kam vám můžeme zajistit vstupenky. Zámek je otevřen denně.
www.ckrumlov.info

České Budějovice (12 km)

České Budějovice (12 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Bývalé královské město České Budějovice leží na soutoku řek Vltavy a Malše. Město se pyšní mnoha historickými památkami – Černou věží, náměstím Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, chrámem sv. Mikuláše, bývalým dominikánským klášterem, Solnicí na Piaristickém náměstí a mnoha dalšími. Za prohlídku také určitě stojí budějovický pivovar Budvar.
www.inbudejovice.cz

Hluboká nad Vltavou (23 km)

Hluboká nad Vltavou (23 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Snad nejslavnější český zámek Hluboká nad Vltavou byl založen už ve 13. století českým králem Václavem I., jeho dnešní pohádková podoba je však romantizující úpravou z 19. století ve stylu anglické tudorské gotiky. Při jeho prohlídce máte na výběr z několika tras; výjimečná je například návštěva zdejší zámecké kuchyně. Zejména děti, ale nejen je, určitě potěší návštěva nedaleké ZOO Ohrada, která leží vedle loveckého zámečku. K zoologické zahradě lze od zámku Hluboká pohodlně dojít za několik minut příjemnou procházkou po hrázi rybníka. Otevřeno je denně.
www.hluboka.cz

Zřícenina Dívčí Kámen (18 km)

Zřícenina Dívčí Kámen (18 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Dívčí Kámen je oblíbeným cílem výletů mnoha Jihočechů – nejen kvůli jedné z největších zřícenin v Čechách, ale i pro své umístění v krásné přírodě. Milovníky historie navíc přitahuje blízkost bývalého keltského oppida. Původní gotický hrad byl postaven v polovině 14. století. Na počátku 15. století byl rozšířen a opevněn. V současné době zbylo z hradu několik pozůstatků zdiva a opevnění.
www.divcikamen.cz

Hora Kleť (20 km)

Hora Kleť (20 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Nejvyšší vrchol Blanského lesa (1084 m.n.m) nabízí rozhled po jedné z nejkrásnějších částí Jižních Čech. Na vrcholu Kleti se nachází hvězdárna a rozhledna, ze které lze za příznivého počasí spatřit vzdálené vrcholky Alp. Zdatnější turisté mohou vyšplhat až na vrchol pěšky, těm, co dávají přednost pohodlí, je k dispozici lanová dráha.
www.ckrumlov.info

Zámek Mitrowicz (45 km)

Zámek Mitrowicz (45 km) - tip na výlet z penzionu Štilec

Zámek Mitrowicz je romantický zámek z roku 1565. V nedávné době prošel citlivou rekonstrukcí. Zámek je v blízkosti Týna nad Vltavou. V letní sezoně jsou na zámku kostýmované prohlídky exteriéru zámku, zahrady a reprezentativních zámeckých prostor včetně kaple sv. Anny. Mezi další lákadla patří obnovený zámecký park, bylinková zahrádka, odpočinková zóna u jezírka, i stylové venkovní posezení v gril/baru. Můžete se svézt také na vyhlídkové lodi. Zámek se nachází na břehu řeky Lužnice a u zámku je zastávka okružní plavby z Týna nad Vltavou. V neposlední řadě vás na zámku čeká bohatý doprovodný program. Podrobnosti najdete v části novinky na webu.
www.zamekmitrowicz.cz