Tipy na výlet

Zlatá Koruna

Okolí resortu Štilec

Výletní místa

Český Krumlov (10 km)

Český Krumlov (10 km) - tip na výlet z resortu Štilec

Středověké město, jehož jedinečně zachovalá historická část je chráněnou urbanistickou památkou UNESCO, nabízí kromě nezapomenutelných pitoreskních uliček s nesčetnými kavárnami a hospůdkami také prohlídky slavného krumlovského zámku – po Pražském Hradě druhého největšího v Čechách – s překrásnou zámeckou zahradou (a originální rytířskou hospodou). Navštívit lze i zdejší otáčivé hlediště (v provozu od června do září), kam vám můžeme zajistit vstupenky. Zámek je otevřen denně.
www.ckrumlov.info

České Budějovice (12 km)

České Budějovice (12 km) - tip na výlet z resortu Štilec

Bývalé královské město České Budějovice leží na soutoku řek Vltavy a Malše. Město se pyšní mnoha historickými památkami – Černou věží, náměstím Přemysla Otakara II. se Samsonovou kašnou, chrámem sv. Mikuláše, bývalým dominikánským klášterem, Solnicí na Piaristickém náměstí a mnoha dalšími. Za prohlídku také určitě stojí budějovický pivovar Budvar.
www.budejce.cz

Hluboká nad Vltavou (23 km)

Hluboká nad Vltavou (23 km) - tip na výlet z resortu Štilec

Snad nejslavnější český zámek Hluboká nad Vltavou byl založen už ve 13. století českým králem Václavem I., jeho dnešní pohádková podoba je však romantizující úpravou z 19. století ve stylu anglické tudorské gotiky. Při jeho prohlídce máte na výběr z několika tras; výjimečná je například návštěva zdejší zámecké kuchyně. Zejména děti, ale nejen je, určitě potěší návštěva nedaleké ZOO Ohrada, která leží vedle loveckého zámečku. K zoologické zahradě lze od zámku Hluboká pohodlně dojít za několik minut příjemnou procházkou po hrázi rybníka. Otevřeno je denně.
www.hluboka.cz

Zřícenina Dívčí Kámen (18 km)

Zřícenina Dívčí Kámen (18 km) - tip na výlet z resortu Štilec

Dívčí Kámen je oblíbeným cílem výletů mnoha Jihočechů – nejen kvůli jedné z největších zřícenin v Čechách, ale i pro své umístění v krásné přírodě. Milovníky historie navíc přitahuje blízkost bývalého keltského oppida. Původní gotický hrad byl postaven v polovině 14. století. Na počátku 15. století byl rozšířen a opevněn. V současné době zbylo z hradu několik pozůstatků zdiva a opevnění.
www.divcikamen.cz

Hora Kleť (20 km)

Hora Kleť (20 km) - tip na výlet z resortu Štilec

Nejvyšší vrchol Blanského lesa (1084 m.n.m) nabízí rozhled po jedné z nejkrásnějších částí Jižních Čech. Na vrcholu Kleti se nachází hvězdárna a rozhledna, ze které lze za příznivého počasí spatřit vzdálené vrcholky Alp. Zdatnější turisté mohou vyšplhat až na vrchol pěšky, těm, co dávají přednost pohodlí, je k dispozici lanová dráha.
www.jiznicechy.cz

Resort Štilec

Nastavení soukromí:

Soubory cookie používáme ke shromažďování a analýze informací o výkonu a používání webu, zajištění fungování funkcí ze sociálních médií a ke zlepšení a přizpůsobení obsahu. Pro některé účely zpracování takto získaných údajů je vyžadován Váš souhlas, který nám udělíte kliknutím na volbu „Souhlasím se vším“. Své preference můžete snadno upravit kliknutím na volbu „Podrobné nastavení“.

Povolujete: